BAŞKANIN MESAJI

Sevgili Yeşilay Dostları,

Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nı dünyada ve ülkemizde bağımlılıklara karşı dikkat çekmek, karikatürün evrensel dili ile farkındalık oluşturmak amacıyla düzenliyoruz.

İlk yılından itibaren büyük ilgi gören yarışmamıza bu yıl 67 ülkeden, 1386 karikatürist, 2380 eser ile rekor katılım sağladı. Her yıl ulaştığımız yüksek katılım sayesinde, karikatürün mizahi ve düşündürücü diliyle gençlerimiz başta olmak üzere tüm insanlarımızı bağımsız bir yaşama davet ediyoruz. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yarışmamıza katılan eserler sergileniyor, bu sayede verdiğimiz mücadelede sesimiz daha güçlü bir şekilde yankılanıyor.

Bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı bir gelecek için mücadele ettiğimiz bu yolda hız kesmeden, ilk günkü heyecanımızla yeni adımlar atıyoruz. İnsanlık için çıktığımız yolda Yeşilay’ımıza destek olduğunuz, gücümüze güç kattığınız için sizlere minnettarız.

Yarışma sürecinde emeği geçen tüm karikatüristlere ve değerli jüri üyelerimize bağımlılıklarla mücadelemize katkıları için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Mücahit Öztürk
Yeşilay Genel Başkanı