Duyuru

“DÜNYA KARİKATÜRİSTLERİNİN GÖZÜNDEN BAĞIMLILIK SERGİSİ” ŞİŞHANE METROSUNDA AÇILDI

Yeşilay’ın, kamuoyunun bağımlılıklara karşı dikkatini çekmek, bu önemli konuda düşünmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın seçkin eserleri Metro İstanbul’un desteğiyle Şişhane Metro’da sergilenmeye başladı. Sergi 16 Aralık’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Yeşilay’ın 65 ülkeden, 510 karikatüristin 1225 eserle başvurduğu Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışmasının seçkin eserleri Metro İstanbul desteğiyle Şişhane Metro’da sergilenmeye başlandı. Serginin açılışı ise Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz ve Metro İstanbul Genel Müdürü Kasım Kutlu tarafından yapıldı.

Açılışta konuşan Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz; “Karikatür yarışmamızla dünya karikatüristlerinin perspektiflerin bağımlılıkları görmüş ve uluslararası arenada insanların karikatür gözünden bağımlılıkları fark etmesini sağlamış olduk. Şimdi ise Metro İstanbul desteğiyle her gün binlerce insanın geçtiği metroda insanlarımız yarışmanın seçkin eserlerini görmüş olacak. Bağımlılıklara karşı farkındalık uyandırmak için yapmış olduğumuz çalışmalara desteklerinden ötürü Metro İstanbul’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Şişhane metrosundaki sergi açılışına katılan Metro İstanbul Genel Müdürü Ali Fırat ise; “Raylı sistem istasyon ve hatlarında her gün 2 milyon yolcu ağırlıyoruz. Seyahatleri esnasında çeşitli kültür ve sanat organizasyonları ile yeraltını bir yaşam merkezi haline getirerek yolculuklarını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmaların en önemlilerinden biri Yeşilay gibi kurumlarımızın yaptığı çalışmalardır muhakkak. Çağımızın en büyük sorunlarından olan bağımlılık konusuna dikkat çeken bu sergiye M2 hattımızda ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. 16 Aralık’a kadar tüm yolcularımızı Şişhane İstasyonu’na bekliyoruz.” dedi.

Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması eserlerinde karikatüristler uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı yanı sıra, bağımlılıkların insana ve topluma verdiği zararları anlattı. Metro İstanbul’un desteğiyle Şişhane metrosunda açılan sergi 16 Aralık’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.